Doğa turları ile bilinçlenin
15537
post-template-default,single,single-post,postid-15537,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive

Doğa turları ile bilinçlenin

DOĞA TURLARI İLE BİLİNÇLENİN

14 May Doğa turları ile bilinçlenin

Doğa turları ile bilinçlenin

Öğrenciler okumayı ve seyahat etmeyi sevdikleri zaman kendilerine daha çok şey katmayı öğrenirler. Hali hazırda eğitim sırasında verilen tüm bilgileri somutlaştırmak için düzenleyeceğiniz doğa turları, öğrencilerinizin bilgilerinin hep taze kalmasını sağlayacaktır. Salt derste verilen eğitim tek başına işe yaramayacağı için mutlaka okul olarak turlara da katılmanız gerekir. Özellikle doğa turları, öğrencilere yaşadıkları dünyayı tanımaya, hayvanlara ve bitkilere zarar vermemeye, çevreye karşı daha duyarlı olmaya iter. Tüm öğrenciler için hem yaşamı anlamlı kılmak hem de verilen bilgileri pekiştirmek için düzenleyebileceğiniz doğa turları; soyut ile somut arasında ilişki kurmaya, gerçek ve teori arasındaki bağlantıları kavramaya yarar.

Ülkemizin pek çok saklı kalmış doğa harikasını ayağınıza getirdiğimiz okulturlari.org ile sizi de bu zenginliğin içine alacak, ülkemizin değerlerini öğrencilerinize öğretme fırsatı vereceğiz. Öğrenciler için seçeceğiniz doğa turları paketleri ile tüm gençlerimize ülkemizin doğa ve kültür dahil olmak üzere evrensel mirasına sahip çıkmalarını ve bilinçlenmelerini sağlayacaksınız. Bisiklet turu, yürüyüş, kaya tırmanışı, at binme gibi birçok etkinliğin de dahil olduğu doğa turları ile çevreye karşı bilinçli ve saygılı öğrenciler yetişecektir. Doğa turları bunun yanı sıra bireylere olumlu enerjiler de vereceği için okul içi ve okul dışında da daha anlayışlı daha bilinçli olmalarını sağlayacak, sınav ve ders stresinin üstesinden gelmelerini öğrenmelerine yardımcı olacaktır. Peki doğa turlarının başka ne faydaları var? Bu tip yürüyüşlerde öğrenciler, hem fiziksel hem de duygusal açıdan rahatlar. Beyin oksijen aldıkça, zihinsel keskinlik ve yaratıcı potansiyel de yükselir. Stres gibi birçok psikolojik bozukluğun da azalmasını sağlar. Ayrıca yürüyüşler sırasında vücudun sağlayacağı endorfin hormonu ile daha mutlu ve huzurlu öğrenciler yetişir. Moral artar, özgüven gelişir, iyimserlik de ön plana çıkmaya başlar. Verimli doğa turları ile öğrenciler doğanın güzel ve saklı gerçeklerini de görme imkanı bulur. Bir takım şeyler öğrendikçe öğrencilerin kendine güveni artar, hem çevreleri hem de kendileri hakkında daha olumlu şeyler düşünmeye başlarlar. Öğrencilerinize ciddi anlamda bir şeyler katmak istiyor, onları hem çevre hem doğa konusunda bilinçlendirmeyi planlıyorsanız mutlaka doğa turları düzenlemelisiniz.